Forum Mense BiH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobio sam 153 na sajtu sa linka

+2
Maja Gribajčević
Kenan Dželilović
6 posters

Go down

Dobio sam 153 na sajtu sa linka Empty Dobio sam 153 na sajtu sa linka

Komentar  Kenan Dželilović Wed Nov 03, 2010 3:01 pm

Postavio je neko od članova link na hrvatski sajt sa onim kao ''uvodnim'' testom,,,
Dobio sam 153,,,,
Jel to dobro il loše?
Kenan Dželilović
Kenan Dželilović

Broj komentara : 1
Join date : 2010-11-03

Na vrh Go down

Dobio sam 153 na sajtu sa linka Empty Re: Dobio sam 153 na sajtu sa linka

Komentar  Maja Gribajčević Sat Nov 06, 2010 6:51 pm

To je dobro Smile
Online IQ test se, naravno, ne može uzimati kao pouzdan pokazatelj, jer se test inteligencije mora provoditi u kontrolisanim uslovima, ali je u svakom slucaju vrlo dobar razlog da se oprobate i na nekom od Mensinih testiranja.
Maja Gribajčević
Maja Gribajčević

Broj komentara : 24
Join date : 2009-04-21

Na vrh Go down

Dobio sam 153 na sajtu sa linka Empty Re: Dobio sam 153 na sajtu sa linka

Komentar  bilosto Thu Dec 30, 2010 12:56 pm

kada ocekujete slijedece testiranje?
hvala

bilosto

Broj komentara : 1
Join date : 2010-12-30

Na vrh Go down

Dobio sam 153 na sajtu sa linka Empty Re: Dobio sam 153 na sajtu sa linka

Komentar  Milijana Koprivica Fri Jan 28, 2011 3:16 pm

I mene zanima kad i gdje ce biti sljedece testiranje u BiH. Da li neko moze da odgovori?

Milijana Koprivica

Broj komentara : 1
Join date : 2011-01-28

Na vrh Go down

Dobio sam 153 na sajtu sa linka Empty Re: Dobio sam 153 na sajtu sa linka

Komentar  Maja Gribajčević Mon Mar 14, 2011 6:04 pm

Nažalost, za termine testiranja ovisimo o slobodnom rasporedu supervizora Mense International.
Obećano nam je da bi slijedeći termin trebao da nam se obezbijedi početkom proljeća, a kada detalji budu poznati o svemu ćemo blagovremeno objaviti informacije putem medija, kao i web-stranice, tj. ovog foruma.
Maja Gribajčević
Maja Gribajčević

Broj komentara : 24
Join date : 2009-04-21

Na vrh Go down

Dobio sam 153 na sajtu sa linka Empty 162 ?

Komentar  barbudo Tue May 24, 2011 12:12 pm

Pozdrav!
Ja sam na online IQ testu na stranici Hrvatske Mense postigao rezultat 162.
Nisam prepisivao Smile
Interesuje me kolika su odstupanja u odnosu test 'uživo'.
Također me interesuje kada će biti organizovano naredno testiranje, pošto sam propustio ovo od prije neki dan.
barbudo
barbudo

Broj komentara : 1
Join date : 2011-05-24

Na vrh Go down

Dobio sam 153 na sajtu sa linka Empty Re: Dobio sam 153 na sajtu sa linka

Komentar  Maja Gribajčević Tue May 24, 2011 12:22 pm

Nemoguce je reci kolika su odstupanja, s obzirom na razlicite uslove pod kojim se test radi (online i uzivo), te vrste testova, a pogotovo skala kojima se IQ izrazava. Vas rezultat je svakako odlican i trebao bi biti dobar pokazatelj da biste na zvanicnom Mensinom testu "uzivo" zadovoljili uslov za clanstvo, a to je IQ veci ili jednak 148 po Cattelovoj skali.
Nazalost, za slijedece testiranje opet nemamo definisan termin - i dalje ostajemo ovisni o "rupama" u rasporedu supervizora. Svakako cemo se truditi da ga organizujemo ponovo sto prije, ali ukoliko se to ne desi prije ljeta, onda vjerovatno tek na jesen.
U svakom slucaju, informacije ce biti uobicajeno objavljene i ovdje preko foruma, kao i putem brojnih drugih portala i medija.
Maja Gribajčević
Maja Gribajčević

Broj komentara : 24
Join date : 2009-04-21

Na vrh Go down

Dobio sam 153 na sajtu sa linka Empty Re: Dobio sam 153 na sajtu sa linka

Komentar  Helena Svirac Fri Sep 16, 2011 12:00 am

slucajno sam nasla ovu stranicu i drago mi je da kod nas u BiH ima ovo... ja sam ispunjavala test online prije 2-3 mjeseca i pokazalo mi je rezultat 290 uradila sam ga za 7 minuta... vidim da ove stranice nisu bas posjecene odavno ali se nadam da cu dobiti neki odgovor, zao mi je sto nisam znala da testiranje u Banja Luci jer sam samo 60 km udaljena od Banja Luke... nadam se da cu imati sanse za testiranje, samo me zanima da li sam stara za ova testiranja jer sam presla 40. godinu. ..... Shocked

Helena Svirac

Broj komentara : 2
Join date : 2011-09-15

Na vrh Go down

Dobio sam 153 na sajtu sa linka Empty Re: Dobio sam 153 na sajtu sa linka

Komentar  Maja Gribajčević Fri Sep 16, 2011 12:26 am

Slučajno se zatičemo u isto vrijeme na forumu, pa će ovaj odgovor biti ekspresan Smile

Kako smo već ranije pisali, rezultati sa online testova se mogu uzimati samo orijentaciono, s obzirom na različite vrste testova i skala kojima se IQ izražava, te uslova u kojima se testovi rade. Rezultat od 290 daleko odskače od skala koje Mensa koristi (IQ od 148 po Cattelovoj, odnosno 132 po Binetovoj skali je uslov za prijem u Mensu, a može ga postići tek svaki 50-ti stanovnik planete), pa bi sigurno najbolje bilo da se oprobate i na Mensinom testiranju, pod kontrolisanim uslovima.

S obzirom da termini testiranja u BiH i dalje zavise od slobodnog vremena međunarodnog supervizora koji mora biti prisutan na testiranju, u ovom momentu nemamo konkretan datum slijedeceg testiranja, ali čim ga budemo imali biće objavljen na ovom forumu, u dijelu "Mensina testiranja u BiH", kao i preko medija. Takođe nam možete dostaviti i svoju e-mail adresu na info@mensa-bih.org, pa Vas možemo obavijestiti i tim putem.

Što se tiče starosne granice, postoji samo ona donja - test nije namijenjen mlađima od 17 godina, a sve iznad toga je sasvim u redu.

Nadam se da se vidimo već na slijedećem testiranju u Banjoj Luci! Smile
Maja Gribajčević
Maja Gribajčević

Broj komentara : 24
Join date : 2009-04-21

Na vrh Go down

Dobio sam 153 na sajtu sa linka Empty Re: Dobio sam 153 na sajtu sa linka

Komentar  Helena Svirac Fri Sep 16, 2011 10:18 pm

uhh ja se izvinjavam, nisam vidjela gresku prilikom pisanja trebala sam napisati 129 ali mi je jedinica nestala a pojavila se 0 na kraju... ha ha sad se smijem i sama sebi sta sam provalila... nisam namjerno... znam da ovi testovi nisu mjerodavni .. jednostavno sam ispunila test za 7 minuta i dobila taj rezultat 129 ne 290... isla sam po nekoj logici sto nemora znaciti da cu ga opet uraditi isto.... nadam se da cu imati sansu da se testiram zaoprave... pa se cujemo jos ... hvala za brzi odgovor ..

Helena Svirac

Broj komentara : 2
Join date : 2011-09-15

Na vrh Go down

Dobio sam 153 na sajtu sa linka Empty Re: Dobio sam 153 na sajtu sa linka

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu